Instrukcje obsługi do regulatorów ładowania

W związku z tym, że na Allegro od 1.02.2018 nie będzie można wklejać bezpośrednich linków do plików ( w tym do instrukcji) poniżej podajemy w/w linki do sprzedawanych przez nas regulatorów ładowania.

Regulator ładowania:

MPPT T20 instrukcja

MPPT T30A instrukcja

CMDT-2420 instrukcja

Model 1024 instrukcja

Solar 30 instrukcja

MPPT20 instrukcja

CMTP02 2410, 2430 instrukcja

 

Wymiana ślizgaczy teflonowych w myszach Logitech i innych

Wymiana ślizgaczy teflonowych w myszy nie jest zadaniem skomplikowanym ale trzeba przestrzegać pewnych reguł. Ślizgacze występują w dwóch przedziałach grubości: 0.2-0.28 mm i 0.5-0.6 mm Cienkie ślizgacze z reguły są przeznaczone do naklejania na stare ślizgi ale od tej reguły są wyjątki, na przykład mysz Microsoft Wireless Laser Mouse 6000 która fabrycznie ma ślizgacze 0.28 mm. Grube ślizgacze przeznaczone są do bezpośredniego naklejania na obudowę myszy.

Usuwanie starych ślizgaczy najlepiej przeprowadzić podważając je skalpelem. Jeśli ślizgacze nie chcą się odkleić po dobroci można je podgrzać suszarką.

Powierzchnię pod nowe ślizgacze należy oczyścić, najlepiej preparatem zawierającym alkohol. Naklejanie nowych ślizgaczy można przeprowadzić dopiero po odparowaniu alkoholu.

Nowe ślizgacze należy nakleić dokładnie w miejscu starych. Nie zawsze miejsca te są oznakowane więc w razie czego dobrze jest zrobić sobie na obudowie znaczniki. Niektóre ślizgacze mają folię zabezpieczającą przed zarysowaniem którą należy usunąć po zakończeniu montażu.

W przypadku naklejania nowych ślizgów na stare trzeba stare ślizgacze oczyścić alkoholem i poczekać aż do odparowania. Operacja ma sens jeśli zużyte ślizgacze trzymają się mocno obudowy i nie mają ubytków. W przeciwnym razie trzeba je wymienić.

Przy naklejaniu ślizgaczy trzeba zwrócić uwagę żeby nie dotknąć warstwy klejącej. W przypadku małych ślizgaczy zalecane jest użycie pęsety do prawidłowego ustawienia ślizgacza a następnie należy go docisnąć palcem.

 

 

Zwroty Allegro Inpost

Opis procedury zwrotu towarów zakupionych od nas na Allegro z wysyłką Allegro InPost:

W zakładce Kupione znajdź przedmiot, który chcesz zwrócić i kliknij szczegóły. Wybierz opcję zwróć część lub całość zakupu, wypełnij dane i kliknij zgłoś zwrot sprzedającemu. Jako sposób wysyłki wybierz Allegro InPost i wygeneruj kod zwrotu. Allegro poinformuje sprzedającego, że chcesz zwrócić przedmiot i przekaże mu informacje na temat wybranego przez Ciebie sposobu wysyłki.

Przygotuj przesyłkę. Adres zwrotu nie będzie Ci potrzebny. Wystarczy, że użyjesz kodu zwrotu, który otrzymasz w wiadomości SMS:

Jeśli zwracasz paczkę Allegro Paczkomaty InPost, umieść kod zwrotu na paczce i udaj się do dowolnego paczkomatu. Na ekranie paczkomatu wybierz Nadam paczkę, a następnie Mam specjalny kod. Paczkomat automatycznie otworzy skrytkę. Umieść w niej paczkę i zamknij skrytkę. Możesz też udać się z paczką do Punktu Obsługi Klienta InPost.