U-BOT
poradnik część 1

opracowanie: Felis © 2010 wszelkie prawa zastrzeżone

kontakt: biuro@felis-net.com



U-bot to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie botów w SecondLife. W cyklu poradników postaramy się przedstawić jego możliwości pod kątem zarabiania wirtualnej waluty czyli lindenów.
Na początek zastanówmy się jak znaleźć w SecondLife miejsca gdzie ową walutę można zarobić i to w sposób w miarę możliwości nieskomplikowany. W SL takie miejsca nazywane są campingami. Jak je znaleźć? To największy problem i najważniejsza z umiejętności.

1. Wyszukiwarka SL

Kiedyś wystarczyło wrzucić hasło „camp” lub „camping” w wyszukiwarkę wbudowaną w klienta SL. Odkąd Linden Labs zmienił przepisy i ograniczył możliwość stawiania campingów metoda ta jest całkowicie nieskuteczna.

2. Grupy campingowe

Kolejna metoda „retro”. Kiedyś wystarczyło zapisać się do płatnej grupy oferującej swoim członkom landmarki do campingów. Obecnie takie grupy nie oferują nic interesującego.

3. Tagi

Tag to tekst wyświetlany nad imieniem i nazwiskiem awatara. Z reguły są to pamiątki po odwiedzanych miejscach: nazwy klubów, sklepów itp. Bardzo często są to miejsca w których obserwowany przez nas awatar campował czyli zarabiał lindeny na campingu. Wrzucamy więc hasło z taga w wyszukiwarkę SL i często mamy w ten sposób namierzone interesujące miejsce.

4. Skupiska awatarów

Otwieramy mapę SL. Każdy awatar zaznaczony jest na niej zielonym punktem. Szukamy skupisk awatarów. Są to miejsca gdzie trwa jakiś „event”, aktywne kluby, duże sklepy itp. Nierzadko w takich miejscach można znaleźć aktywne campingi.

5. LindenXploder Money Bag

Pod ta nazwą kryje się sploder czyli urządzenie wypłacające co określony czas lindeny zalogowanym użytkownikom. Jeden z trybów tego urządzenia pozwala na publikowanie jego ustawień na stronie www. Ta strona to:


http://serv.tmyentertainment.com/xploders/trackerLight/



Na stronie wyświetla się SLURL do miejsca, ilość zalogowanych graczy, kwota do rozdania i czas pozostały do wypłaty środków. Strona jest odświeżana co 30 sekund, mamy więc wyniki online. Czego więcej potrzeba do szczęścia?





6. Land Bot

Jest to metoda wymagająca odpowiedniego oprogramowania. Polega ona na zwiedzaniu przy pomocy bota po kolei lub według określonego schematu kolejnych regionów i skanowania zawartych na nich obiektów. Potem należy wyselekcjonować wyszukane obiekty po nazwach: „camp”, „camping”, „sploder”, „money giver” itp. i sprawdzić czy rzeczywiście są to obiekty wypłacające lindeny i czy są aktywne.

To w skrócie najskuteczniejsze metody wyszukiwania campingów. Jeśli powstaną nowe sposoby ich namierzania oczywiście uaktualnimy ten poradnik. W następnym odcinku zajmiemy się podstawowymi funkcjami bota: Sit/Stand i wariacjami na ich temat w zależności od sytuacji.